Animetod - Jak na to, když začínáme

Vítejte na stránkách online metodiky Animánie Animetod! 
Animetod je průvodce rozsáhlou metodickou a výukovou sérií, kterou pro vás postupně připravujeme. Každá lekce obsahuje audiovizuální část, textovou část a metodické a pracovní listy ke stažení.
Úvodní lekce je pro vás, kteří se ptají: „Jak na to, když začínáme?“
Jak na to, když začínáte koketovat s animací, s výukou filmové výchovy, když začínáte s naším Animetodem. 
Podívejte, co vše je a bude výuková série Animetod. Vyzkoušejte naše první lekce.
Celý koncept počítá s 36 lekcemi, které jsou rozděleny do tří základních okruhů: Úvodem aneb proč a jakFilmová gramatika a Filmová praxe.
animetod
Jednotlivé okruhy obsahují lekce, kde naleznete výuková a instruktážní videa, doprovodné texty k videím, metodické listy pro učitele a pracovní listy pro žáky ke stažení, odkazy na další dostupné online materiály, doporučené filmy nebo související lekce. 
Hlavní částí každé lekce je instruktážní video, ve kterém vždy shrnujeme základní informace o vybrané problematice a dáváme pedagogům návod, jak dosáhnout dobrého výsledku v daném problému, ale i způsob, jakým lze problematiku přiblížit dětem či studentům.
Každá lekce je samostatně využitelná podle vašich potřeb, úrovně zkušeností a znalostí a všechny lekce zároveň tvoří celek, který si klade za cíl uceleně obsáhnout vše, co potřebujete vědět a znát, chcete-li se věnovat filmové výchově, spolu s dětmi filmům porozumět a filmy tvořit.

Všechny dostupné lekce naleznete v horním menu po rozkliknutí sekce Animetod.