O Animánii

Animánie z.s. je neziskovou organizací z Plzně, která působí již od roku 2006 na poli vzdělávání dětí a mládeže prostřednictvím filmové výchovy. 
Pořádáme kroužky, programy pro školy a workshopy animace a příbuzných oborů s využitím multimédií. Realizujeme animační workshopy na mnoha akcích i na objednávku.
Součástí naší práce je i vzdělávání pedagogických pracovníků, kteří chtějí animaci zařadit do svého programu.
Mezi další aktivity patří Letní Animační Soustředění, Videotábor Animánie a Kinokavárna.
V neposlední řadě pořádáme mezinárodní soutěž tvůrců animovaného filmu do 26 let - Festival Animánie.
Školám nabízíme výukové programy pro školy, kdy se v rámci 3 - 4 vyučovacích věnujeme danému tématu z oblasti audiovizuální výchovy.
Obrázek
Také nabízíme účast na projektu Animace imaginace, kdy ve škole trávíme celý týden a žáci pod vedením lektorů v malých skupinkách pracují na svém vlastním krátkém animovaném filmu.
Součástí naší práce je i vzdělávání pedagogických pracovníků, kteří chtějí animaci zařadit do svého programu.
Pro pedagogy pořádáme akreditované semináře Animace v kostce.
Také pracujeme na vývoji online metodiky Animetod. Více o metodice na webu.
Obrázek
Pořádáme také každoroční festival animovaných filmů, jehož součástí je ojedinělá mezinárodní soutěžní přehlídka animovaných film a videoher, jejichž autory jsou děti a mládež do 26 let. Festival se koná vždy v listopadu a setkávají se zde mladí tvůrci z celého Česka, ale i zahraničí. Mají zde možnost vidět na plátně filmy své vlastní, nechat se inspirovat filmy, které tvoří jejich vrstevníci, vyzkoušet si něco nového na nespočtu workshopů, podívat se na celovečerní i krátké filmy z produkcí českých i světových animačních studií a mnoho dalšího.
Více o festivalu na festivalových stránkách
Sídlíme v Plzni, od jeho znovuotevření v roce 2015 v prostoru kulturního centra Moving Station na jižním předměstí, kde provozujeme animační ateliér. Díky dobrému zázemí a profesionální technice můžeme nabídnout kvalitní výuku téměř všech technik klasické animace.
Naši lektoři se rekrutují z řad studentů animace a multimédií, pedagogů výtvarné výchovy a jiných oborů, souvisejících s naší činností. Spolupracujeme s nimi dlouhodobě a staráme se o jejich vzdělávání a rozvoj, nováčci vždy začínají pracovat pod dohledem zkušenějších.